Царско село загуби с 0:2 от Локомотив Пловдив, въпреки че надигра своя съперник, но късметът се усмихна на футболистите на Александър Тунчев. Почти през всички 90 минути „царете“ играха по-добре, създадоха добри голови ситуации, но не успяха да реализират. За сметка на това Локомотив вкара гол при второто си по-опасно голово положение в 69-ата минута, когато точен бе Салинас. Малко по-късно главният арбитър Волен Чинков показа изключително странен втори жълт картон на Христо Попадийн и Царско село остана в човек по-малко. В последната минута от продължението гостите от Пловдив получиха право да изпълнят дузпа, която Димитър Илиев реализира за крайното 0:2.

През първото полувреме Милчо Ангелов и Миси Мезу излязоха на добри позиции, но не успяха да реализират. Именно Мезу стреля опасно с глава, но изпрати топката встрани от вратата.

В 64-ата минута Петър Атанасов стреля прекрасно от границата на наказателното поле, но стражът на гостите успя да избие. Малко след това падна и гола за гостите. Димитър Илиев проби отдясно и подаде успореден пас на голлинията. На точката на дузпата бе Лукас Салинас, който пое добре топката, завъртя се около оста си и я прати в мрежата.
Десет минути преди края на мача Милчо Ангелов влезе в наказателното поле, но бе затворен. Нападателят върна към връхлитащия Петър Атанасов, но неговият удар от около 15 метра мина над вратата на Редер.

Малко след това Лукас Диас центрира добре в наказателното поле, но Мезу не успя да засече топката в мрежата на съперника.

В даденото от рефера продължение Александър Александров фаулира Димитър Илиев, реферът отсъди дузпа, която капитанът на „черно-белите“ реализира.

Добър дебют за Царско село направи Карлос Охене, който обаче получи лека травма и бе заменен в средата на второто полувреме.

ЦАРСКО СЕЛО – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 0:2
0:1 Лукас Салинас (69), 0:2 Димитър Илиев (94-дузпа)

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев –  25. Александър Александров, 83. Христо Попадийн, 21. Венцислав Василев (к), 77. Луи Нганиони – 80. Карлос Охене (58 – 22. Милан Йокич), 88. Никола Колев (74 – 12. Лукас Диас) – 29. Гаетан Миси Мезу, 93. Васил Шопов, 20. Петър Атанасов (90 – 14. Божидар Томовски), 9. Милчо Ангелов