Царско село изпусна да победи Славия на собственият им стадион в кв. „Овча Купел“, а срещата завърши 0:0. Футболистите на Тони Здравков доминираха през почти цялото времетраене на срещата с изключение на първите 15 минути. Не случайно за втори пореден мач вратарят на съперника бива определен за „Играч на мача“.

“Царете“ създадоха множество ситуации пред вратата на Светослав Вуцов, а веднъж и гредата бе верен помощник на младия страж след топовен удар на Александър Александров.

В началото на мача Лъчезар Балтанов и Христо Попадийн опитаха да стрелят, но не уцелиха вратата. В 34-ата минута Ален Стеванович отправи опасен удар, но Вуцов изби.

Само 5 минути по-късно и Васил Шопов стреля, но стражът на домакините отново се прояви.

Още в началото на второто полувреме Александър Александров отправи мощен удар при отбита топка, но тя се срещна десния стълб.

В 88-та минута Лукас Диас сам си създаде коридор за удар и го използва. Той премина през защитник в бяло и стреля. Вуцов обаче отново бе на мястото си и изби топката в ъглов удар. Това бе и последната добра възможност в мача.

Мачът ще се запомни и някои някои доста спорни отсъждания на съдийската бригада.

ЦАРСКО СЕЛО – СЛАВИЯ 0:0

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев – 25. Александър Александров, 6. Иван Бандаловски (к), 21. Венцислав Василев, 77. Луи Нганиони – 83. Христо Попадийн (70 – 22. Милан Йокич), 10. Лъчезар Балтанов, 8. Ален Стеванович, 93. Васил Шопов (77 – 12. Лукас Диас), 7. Димо Бакалов (83 – 20. Петър Атанасов) – 29. Миси Мезу (83 – 9. Милчо Ангелов)