Славия vs ФК Царско село

28.09.2020 | 20:30
"Славия", София

Кратък Преглед

Царско село загуби с 0:1 гостуването на Славия в мач, който заслужаваше да спечели. Единственото попадение падна в средата на второто полувреме, а преди и след него футболистите на Любослав Пенев пропуснаха няколко много чисти голови положения.

Дебют за Царско село направи Иван Бандаловски, който започна като титуляр в защитата на отбора. През второто полувреме на терена се появиха и двете нови попълнения Луис Педро и Янис Геролему. Титуляр започна и друго ново попълнение Панайотис Лука, който срещу Ботев Враца влезе като резерва.

Още в 11-ата минута Лука стреля, но Стергиакис спаси. В 26-ата минута гредата за първи път бе верен помощник на „белите“. Кавдански стреля с глава, но топката се удари в десния стълб и излезе в аут. Малко преди почивката Мертенс имаше добра възможност, но бе блокиран. В края на първото полувреме Борис Галчев изпълни добре пряк свободен удар, но топката се удари в напречната греда.

През втората част отборът на Царско село имаше още няколко изгодни ситуации, но мерникът на нападателите изневери. Малко преди края на срещата Геролему стреля, но Стергиакис спаси.

СЛАВИЯ – ЦАРСКО СЕЛО 1:0
1:0 Филип Кръстев 74

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Божидар Васев, Иван Бандаловски, Мартин Кавдански (64 – Луис Педро), Ивайло Марков, Борис Галчев, Антонио Георгиев, Андерсон, Панайотис Лука (74 – Мирослав Будинов), Дилан Мертенс, Емануил Манев (74 – Янис Геролему)