Царско село загуби от Славия с 1:3, въпреки многото създадени положения, които отборът на Любослав Пенев създаде пред вратата на „белите“. Резултатът можеше да бъде много по-различен, но този път и късметът избяга от „царете“.

Мачът на стадион „Арена Царско село“ започна равностойно, а в 8-ата минута Родригес имаше възможност да реализира, но с глава изпрати топката в аут. В 13-ата минута Славия отбеляза гол. Патев центрира и Чунчуков с глава реализира. Постепенно Царско село наложи натиск, а в 26-ата минута бе и най-спорната ситуация в мача. Мирослав Будинов бе изведен сам срещу Стергиакис, успя да го преодолее, но гръцкият вратар го закачи на границата на наказателното поле. Никола Попов отсъди фаул, но пощади вратаря само с жълт картон.

В 35-ата минута Георги Минчев пропусна чудесно положение след пас на Андерсон. Малко по-късно Будинов стреля опасно с глава, но Стергиакис отново спаси.

През второто полувреме събитията не се промениха. Още в 49-ата минута Минчев имаше златен шанс, но пропусна. Малко по-късно неразбирателство между Андерсон и Марков също лиши отбора от заслужено попадение.

В 56-ата минута противно на логиката Славия отбеляза след далечен шут на Чунчуков за 0:2.

В 63-ата минута резервата Симеон Мечев вкара прекрасен гол и върна надеждите за спечелване на точка. Буклавно минута по-късно Мирослав Будинов излезе сам срещу вратара, но изпрати топката в аут.

В крайна сметка Емил Стоев оформи крайното 1:3 в 88-ата минута.

ЦАРСКО СЕЛО – СЛАВИЯ 1:3
0:1 Чунчуков 13, 0:2 Чунчуков 56, 1:2 Мечев 63, 1:3 Стоев 88

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Румен Гьонов, Хулио Родригес (72 – Лео Фиораванти), Мартин Кавдански, Ивайло Марков (61 – Ивайло Иванов), Реян Даскалов (72 – Антонио Георгиев), Дилан Бахамбула (62 – Симеон Мечев), Уесли Ната, Андерсон, Мирослав Будинов, Георги Минчев