С гол на юношата Тома Ушагелов 89-ата Царско село победи Ботев Враца с 1:0 и завърши на 11-то място в класирането на редовния сезон. Роденият през 2002 година Ушагелов реализира при първото си докосване след перфектно центриране на Мирослав Будинов с левия крак. Младият Ушагелов се озова на точното място и опъна мрежата на домакините.

В 15-ата минута Румен Гьонов опита удар с глава, но изстрелът му излетя в аут. 10 минути по-късно Симеон Мечев стреля от дистанция, но Костов успя да спаси, след което топката се удари в гредата на домакините, после в главата на стража и излезе в ъглов удар.

Малко по-късно шанс имаше и Леонардо Фиораванти стреля опасно, но Костов спаси.

През второто полувреме „царете“ отново имаха повече голови положения. Будинов стреля опасно, но топката мина покрай гредата.

Джони Пласид вратата си в 82-ата минута, когато Дани Генов излезе сам срещу него, но националът на Хаити излезе и затвори нападателя на домакините.

По този начин Царско село ще продължи участието си в efbet Лига във втората осмица, където ще играе в една група с Черно море, Етър и Витоша Бистрица.

Според програмата в първия кръг отборът ще гостува на Етър, във втория е гостуването на Витоша, а в третия домакинство на Черно море.

БОТЕВ ВРАЦА – ЦАРСКО СЕЛО 0:1
0:1 Ушагелов 89

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Румен Гьонов, Лео Фиораванти, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Реян Даскалов, Симеон Мечев (73 – Ивайло Иванов), Уесли Ната, Антонио Георгиев (66 – Дилан Бахамбула), Мирослав Будинов, Георги Минчев (89 – Тома Ушагелов).