Царско село отстъпи на Локомотив Плодвив с 0:4 във втория пролетен мач в efbet Лига на България. Двата отбора направиха равностойно първо полувреме, в което създадоха няколко интересни положения, преди да се стигне до 36-ата минута. Тогава след центриране от дясно Румен Гьонов си отбеляза автогол.

През втората част Локомотив вкара нови две попадения. Първо Димитър Илиев реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Мартин Кавдански. Малко по-късно се разписа и Анте Аралица.

В края на срещата Аралица вкара и четвърти гол, който обаче не трябваше да бъде зачетен, тъй като нападателят на Локомотив бе в положение на засада.

Дебют за Царско село направи новият испански централен защитник Хулио Родригес. Той се появи на терена в 58-ата минута, когато замени Ивайло Марков. Официален дебют направи и Илия Джамов, който пък в 80-ата минута влезе на мястото Андерсон Кордейро.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЦАРСКО СЕЛО 4:0
1:0 Румен Гьонов (36-авт), 2:0 Димитър Илиев (52 – дузпа), 3:0 Анте Аралица (55), 4:0 Анте Аралица (83)

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Румен Гьонов, Мартин Кавдански, Реян Даскалов, Ивайло Марков (58 – Хулио Родригес), Антонио Георгиев, Уесли Ната, Дилан Бахамбула, Андерсон Кордейро (81 – Илия Джамов), Мирославн Будинов