Царско село постигна ценна победа с 1:0 над Витоша Бистрица. Единственото попадение в срещата реализира Антонио Георгиев в 70-ата минута. Той стори това с първото си докосване на топката, след като бе пуснат в игра от Никола Спасов. Дилан Бахамбула центрира от пряк свободен удар и Георгиев засече топката в мрежата на Християн Василев.

Официален дебют за „царете“ направиха Румен Гьонов, Един Бахтич и Лудсинио Маренго, които започнаха като титуляри. През второто полувреме на терена се появиха Илия Джамов и привлечения от Левски юношески национал Ивайло Иванов.

Царско село игра по-организирано от своя съперник и заслужено спечели трите точки. През първото полувреме добри голови ситуации имаха Андерсон Кордейро и Уесли Ната, но късметът бе на страната на Витоша.

В 38-ата минута Дилан Бахамбула стреля с глава, но Християн Василев успя да спаси.

През втората част „царете“ имаха повече голови ситуации. Още в самото начало Маренго стреля силно, топката се удари последователно в напречната греда и десния стълб и тупна пред голлинията. Малко по-късно Дилан Бахамбула стреля от фаул, но топката премина покрай гредата на съперника.

Най-чистото голово положение стана в 60-ата минута. Тогава Бахамбула бе изведен на много изгодна голова позиция, но стреля слабо и пропусна златен шанс.

Стигна се до 70-ата минута, когато падна и победното попадение, което се оказа и решаващо за крайната победа.

Антонио Георгиев бе обявен за играч на мача.

ЦАРСКО СЕЛО – ВИТОША 1:0
1:0 Антонио Георгиев 70

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Румен Гьонов, Реян Даскалов, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Уесли Ната, Един Бахтич (69 – Антонио Георгиев), Дилан Бахамбула (90 – Илия Джамов), Андерсон Кордейро, Лудсинио Маренго (86 – Ивайло Иванов), Георги Минчев

ВИТОША: Християн Василев, Йордан Минев, Венцислав Бонев, Богомил Дяков, Веселин Минев, Кристиян Кочилов (72 – Илия Димитров), Лъчезар Котев, Емил Гъргоров, Станислав Маламов (75 – Атанас Кабов), Четин Садула, Даниел Кутев (46 – Георги Сърмов)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ивайло Марков, Румен Гьонов, Ивайло Иванов (ЦС); Даниел Кутев, Георги Сърмов (В)