Отборът на Царско село постигна втора победа в зимните контроли, побеждавайки Ботев Гълъбово с 4:2. Мачът се игра на стадион „Арена Царско село“, който беше чудесно подготвен за срещата.

Гостите от Гълъбово поведоха в 21-ата минута, а малко след това съдията изгони Мирослав Будинов и играч на Ботев за спречкване по между им. При този резултат завърши и първото полувреме.

В началото на втората част Андерсон Кордейро изравни. Той получи добър пас от намиращият се на проби бразилец Октавио Мантека. Октавио пристигна в България преди няколко дни и ще бъде тестван от Никола Спасов до края на лагера в Кипър.

В 63-ата минута футболистите на Ботев Гълъбово отново отбелязаха гол, но след това Царско село стигна до пълен обрат до 4:2.

В 66-ата минута Дилан Бахамбула изравни. Той стреля добре извън наказателното поле и хвана неподготвен вратаря на гостите.

В последните минути два гола отбеляза Георги Минчев. Първо той отбеляза гол от дузпа, която реферът отсъди за нарушение на Андерсон Кордейро.

В края на срещата Минчев отново отбеляза. Той получи пас от Андерсон и отново бе точен за крайното 4:2.

Дебют за „царете“ направи последното ново попълнение Румен Гьонов, който преди дни подписа своя договор с Царско село.

Утре отборът на Царско село заминава на своя втори подготвителен лагер в Кипър, където ще изиграе две контролни срещи – срещу Урал на 26 януари и полския Раков два дни по-късно.

ЦАРСКО СЕЛО – БОТЕВ ГЪЛЪБОВО 4:2
Голмайстори за Царско село: Андерсон Кордейро, Дилан Бахамбула, Георги Минчев – 2

ЦАРСКО СЕЛО: Мартин Димитров, Ивайло Марков, Мартин Кавдански, Шарлестон, Румен Гьонов, Реян Даскалов, Дилан Бахамбула, Уесли Ната, Антон Карачанаков, Андерсон Кордейро, Мирослав Будинов (Джони Пласид, Густаво Карбониери, Илия Джамов, Георги Минчев, Тома Ушагелов, Алекс Миков)