Лудогорец vs ФК Царско село

16.10.2021 | 17:30
"Лудогорец Арена", Разград

Кратък Преглед

Царско село загуби с 0:4 гостуването на шампиона Лудогорец в Разград. Мачът бе повторен дебют на Любослав Пенев и ще се запомни с добрата игра през първото полувреме, но през второто „царете“ допуснаха 4 попадения.

Разградчани поведоха в 57-ата минута с гола на Жосуе Са, който засече центриране от пряк свободен удар. Те удвоиха преднината си десетина минути по-късно. Точен бе Пиерос Сотириу, а в 81-вата минута резервата Алекс Сантана покачи на 3:0. Крайният резултат оформи Кирил Десподов.

Първата по-сериозна голова възможност бе за Царско село в началото на мача, когато Милчо Ангелов стреля с глава, но топката мина покрай вратата. Домакините имаха 1-2 ситуации, които обаче не затрудниха кой знае колко Янко Георгиев.

Царско село отвърна с удари на Ален Стеванович и Петър Атанасов, а в края на полувремето Янко Георгиев направи чудесно спасяване, след пробив и удар на Пиерус Сотириу.

Втората част започна с териториален превес за Царско село, който организира няколко опасни атаки, но защитата на разградчани не се огъна.

В 57-ата минута Лудогорец поведе от статично положение. Кирил Десподов центрира в наказателното поле от пряк свободен даур. Жосуе Са засече с глава на близката греда и прати топката в мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно столичани оцеляха след няколко критични момента. Първо Мавис Чибота с петичка отклони към Шакил Пинас, който отправи мощен удар от границата на наказателното поле. Янко Георгиев обаче беше покрил близкия си ъгъл и изби в корнер. Десподов центрира от ъгловия удар. Във вратарското поле непокрит беше Чибота, чийто удар от трудна позиция срещна напречната греда.

Три минути по-късно шампионите все пак удвоиха преднината си. Кирил Десподов получи отдясно и с остро подаване намери Жордан Икоко, като Елвис Ману пропусна топката. Икоко стреля от добра позиция, а Георгиев спаси. Последва обаче добавка на Сотириу. Кипърският нападател нямаше как да пропусне от непосредствена близост на празна врата.

До края на мача паднаха още два гола чрез далечни удари на Алекс Сантана и Кирил Десподов.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦАРСКО СЕЛО 4:0
1:0 Жосуе Са 57, 2:0 Пиерос Сотириу 66, 3:0 Алекс Сантана 79, 4:0 Кирил Десподов 87

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански -к, 6. Иван Бандаловски (Венцислав Василев 70′), 25. Александър Александров, 77. Луи Нганиони, 8. Ален Стеванович (Димо Бакалов 77′), 12. Лукас Диас, 22. Милан Йокич (Карлос Охене 70′), 93. Васил Шопов (Лъчезар Балтанов 62′), 20. Петър Атанасов (Никола Колев 77′), 9. Милчо Ангелов