Левски vs ФК Царско село

14.08.2021 | 21:00
"Георги Аспарухов", София

Кратък Преглед

Царско село поведе на Левски с 1:0, но допусна загуба с 1:3 при гостуването на стадион „Георги Аспарухов“. Футболистите на Тони Здравков направиха добро първо полувреме, в което вкараха гол чрез Васил Шопов. След много добра многоходова комбинация Шопов получи топката от Лъчезар Балтанов и я пусна покрай Николай Михайлов за 0:1.

През втората част обаче домакините стигнаха до пълен обрат. В 58-ата минута Георги Миланов се озова на стрелкова позиция и опита да прехвърли Георгиев. Вратарят спаси, но топката се озова в Борислав Цонев, който на полупразна врата не сгреши – 1:1.

Само пет минути по-късно Мартин Петков вкара за пълен обрат на Левски. Той получи пас по земя от Борислав Цонев в наказателното поле и моментално стреля с левия крак, без да остави шансове на Янко Георгиев.

Крайното 3:1 оформи Андриан Краев, който се възползва от грешка на Христо Попадийн и прехвърли Георгиев.

ЛЕВСКИ – ЦАРСКО СЕЛО 3:1
0:1 Васил Шопов 28′, 1:1 Борислав Цонев 58′, 2:1 Мартин Петков 63′, 3:1 Андриан Краев 90+4′

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев – 25. Александър Александров, 6. Иван Бандаловски (к), 21. Венцислав Василев, 77. Луи Нганиони – 10. Лъчезар Балтанов, 22. Милан Йокич (83. Христо Попадийн – 46′), 8. Ален Стеванович (20. Петър Атанасов – 62′), 93. Васил Шопов (12. Лукас Диас – 67′), 7. Димо Бакалов – 29. Миси Мезу (9. Милчо Ангелов – 76′)