ФК Царско село vs ЦСКА

18.04.2021 | 18:30
"Арена Царско село", София

Кратък Преглед

Царско село спечели домакинството на ЦСКА с 2:1 и със сигурност намира място в първата четворка на втората осмица и ще се бори за плеойф за Лига Европа.

Още в 8-ата минута Димитър Костадинов изпълни дузпа тип „Паненка“ и отбеляза за 1:0. Царско село контролираше събитията на терена през всички 90 минути, като изпусна инициативата за малък период от мача, в който допусна изравняване.

Преди това ЦСКА остана с човек по-малко, след като Петър Занев получи втори жълт и червен картон за нарушение срещу Ален Стеванович.

ЦСКА стигна до изравнителен гол в 75-ата минута. След центриране от фаул на Греъм Кери Бисмарк Чарлс стреля с глава и прати топката в десния ъгъл на вратата на гостите.

В последната минута на редовното време Царско село стигна до втори гол. След центриране на Димитър Костадинов от фаул в наказателното поле Тибо Вион опита да изчисти с глава, но топката попадна на волето на Реян Даскалов, който с мощен удар я прати в мрежата на Густаво Бусато.

ЦАРСКО СЕЛО – ЦСКА 2:1
1:0 Димитър Костадинов 8-дузпа, 1:1 Бисмарк Чарлс 75, 2:1 Реян Даскалов 90

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 9. Стефан Христов (72 – 44. Карим Роси), 10. Лъчезар Балтанов, 14. Христо Попадийн, 17. Реян Даскалов – к, 20. Димитър Костадинов (90+2 – 3. Мартин Кавдански), 22. Луис Педро, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски, 98. Ален Стеванович (38 – 21. Емануил Манев)