Ботев Пловдив vs ФК Царско село

31.01.2020 | 15:00
Комплекс "Ботев 1912", Пловдив

Кратък Преглед

Царско село загуби от Ботев Пловдив с 1:4 в контролна среща, която се игра на базата на „канарчетата“ в Коматево.

Никола Спасов нямаше възможност да разчита на някои от основните си футболисти, които са с контузии. Това принуди специалистът да пусне в игра някои от юношите на Царско село.

Мачът започна кошмарно за „царете“, които инкасираха два гола в рамките на 8 минути. Първо в 5-ата минута Юрко бе изведен на добра позиция и сам срещу вратаря по диагонал реализира. Само 3 минути по-късно, след самостоятелен рейд, Тонев направи резултата 2:0.

Постепенно Царско село изравни играта и успя да направи няколко чисти голови положение. Първо Маренго от фаул притесни Янко Георгиев, но стражът на Ботев спаси.В 16-ата минута Георги Минчев се озова в изгодна позиция, но пропусна. В 25-ата минута Дилан Бахамбула стреля от далеч и топката нацели напречната греда.

В 30-ата минута отново Дилан Бахамбула можеше да отбележи, но след неговия шут топката мина покрай десния стълб. Две минути по-късно Маренго отново изпълни добре пряк свободен удар, но Георгиев отново спаси.

В 36-ата минута Георги Минчев изпълни чудесно пряк свободен удар и успя да върне едно попадение.

През второто полувреме Ботев стигна до нови два гола. В 66-ата минута Александър Тонев направи резултата 3:1, след като първоначално топката бе избита от голлинията. Малко по-късно Уесли Ната имаше шанс да намали, но изпрати топката встрани от вратата.

В 90-ата минута Ботев вкара и четвърти гол чрез Андерсон, който бе изведен сам срещу вратаря и преодоля Пласид.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – ЦАРСКО СЕЛО 4:1
1:0 Юрко (4), 2:0 Тонев (8), 2:1 Минчев (36), 3:1 Тонев (66), 4:1 Андерсон (90)

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Алекс Миков, Мартин Кавдански, Илия Джамов, Ивайло Марков, Уесли Ната, Дилан Бахамбула, Лудсинио Маренго, Дуде Ндонгала, Мирослав Будинов, Георги Минчев (Тома Ушагелов, Андерсон Корейро, Дилян Георгиев)