Царско село претърпя поражение от Ботев Пловдив с 0:3 на стадион „Славия“. Въпреки, че мачът бе определен за рисков от БФС на стадиона имаше не повече от 30 привърженици на гостите.

В първите 20 минути Царско село създаде няколко много добри голови положения, но пропуски на Карачанаков и Антуи не позволиха на отбора да отбележи гол. В 25-ата минута гостите реализираха нередовно попадение, което бе зачетено. Преди центрирането на Марин към Вутов топката бе излязла с целия си обем в аут, но реферите не отчетоха тази ситуация и зачетоха попадението. 10 минути по-късно наводненият терен изигра лоша шега на Царско село. Една върната топка се спря в локва и това даде възможност на Ботев да направи контраатака, която завърши с гол за 0:2.

През второто полувреме Царско село продължи да атакува, но в 66-ата минута „канарчетата“ направиха поредната си контраатака, която завърши с дузпа. Мартин Кавдански направи шпагат в краката на Антонио Вутов и въпреки, че изби топката Волен Чинков отсъди дузпа, която Неделев реализира.

След края на срещата ръководството на Царско село взе решение, че ще бъде подадена жалба срещу съдийството в мача, която ще се внесе в Съдийската комисия към БФС.

ЦАРСКО СЕЛО – БОТЕВ Пловдив 0:3
0:1 Вутов 25, 0:2 Вутов 36, 0:3 Неделев 66-дузпа

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид – 25. Йордан Минев, 3. Мартин Кавдански, 17. Реян Даскалов, 14. Веселин Минев-к – 20. Серкан Юсеин (78 – 21. Емануил Манев), 8. Уесли Ната, 22. Дилан Бахамбула – 7. Антон Карачанаков (60 – 93. Андерсон Кордейро), 11. Родни Антуи, 91. Венцислав Христов (46 – 10. Георги Минчев)