ФК Царско село vs Славия

20.11.2021 | 13:00
"Арена Царско село", София

Кратък Преглед

Царско село поведе на Славия, но загуби с 2:5 мача си от 15-тия кръг на футболното първенство.

В 9-ата минута Лъчезар Балтанов вкара след центриране от ъглов удар и „царете“ поведоха. Буквално минута по-късно обаче гостите изравниха чрез Тони Тасев, който стреля по диагонала.

В 20-ата минута „белите“ направиха пълен обрат. Дарко Тасевски пусна към Емил Стоев, който вкара втори гол в мача.

Секунди по-късно Царско село можеше да изравни. Миси Мезу бе изведен сам срещу вратаря Светослав Вуцов, но изпрати топката в аут. Малко по-късно и Лукас Диас стреля в аут.

В началото на второто полувреме отново Лукас Диас имаше шанс да вкара, но Вуцов отново спаси.

В 58-ата минута гостите вкараха и трети гол. След центриране от ъглов удар Янко Георгиев изби топката, но тя попадна у Радослав Кирилов, който стреля от границата на наказателното поле и топката влезе в мрежата.

16 минути преди края на мача резултатът стана 2:3. Лъчезар Балтанов центрира от корнер, Кавдански игра с глава, последва разбъркване, Охене стреля, Вуцов изби, но Кавдански намери топката и я вкара в мрежата.

След само 2 минути игра обаче гостите отново вкараха. Радослав Кирилов стреля, Георгиев изби, но Питър Макрилос добави за 2:4.

Крайното 2:5 оформи Тони Тасев в 86-ата минута от дузпа за нарушение на Дилян Георгиев срещу Радослав Кирилов.

ЦАРСКО СЕЛО – СЛАВИЯ 2:5
1:0 Лъчезар Балтанов 9′, 1:1 Тони Тасев 10′, 1:2 Емил Стоев 20′, 1:3 Радослав Кирилов 58′, 2:3 Мартин Кавдански 74′, 2:4 Питър Макрилос 76′, 2:5 Тони Тасев 86′ (дузпа)

ЦАРСКО СЕЛО: Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански (К), 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов (62′ – 9. Милчо Ангелов), 8. Ален Стеванович (80′ – 93. Васил Шопов), 10. Лъчезар Балтанов, 12. Лукас Диас, 25. Александър Александров (79′ – 4. Дилян Георгиев), 29. Гаетан Миси Мезу, 80. Карлос Охене, Христо Попадийн (62′ – 77. Луи Нганиони)