ФК Царско село vs Ботев Пловдив

22.02.2021 | 17:30
"Арена Царско село", София

Кратък Преглед

Царско село изпусна да победи Ботев Пловдив, след като поведе в резултата  с 2:0 и инкасира гол в 94-ата минута за крайното 2:2.

В 15-ата минута Иван Бандаловски отбеляза гол, който не бе зачетен заради засада. Само 4 минути по-късно падна гол. Дилан Мертенс стреля от дистанция, Аргилашки успя да избие, топката се удари в гредата и се върна в наказателното поле, където Димитър Костадинов реализира за 1:0.

В 58-ата минута резултатът стана 2:0. Андерсон пусна към Стефан Христов той центрира, а Аргилашки изби топката, пращайки я на крака на Андерсон, който със силен шут отбеляза второто попадение в срещата.

В 66-ата минута домакините бяха близо до трето попадение, но Андерсон и Карим Роси пропуснаха да се разпишат във вратата на Аргилашки.

В 74-ата минута Ботев върна един гол. След центриране от фаул в наказателното поле на „царете“ се получи разбъркване, а Атанас Илиев бе най-съобразителен и прати топката във вратата на Пласид.

Малко по-късно нов пропуск на Карим Роси не даде възможност на Царско село да отбележи трети гол.

В четвъртата минута на добавеното време Ботев Пд изравни резултата. Филип Филипов центрира в наказателното поле, а Еспиноса отправи удар с десния крак и изравни.

ЦАРСКО СЕЛО – БОТЕВ ПЛОВДИВ 2:2
1:0 Костадинов 19, 2:0 Андерсон 58, 2:1 Илиев 74, 2:2 Еспиноса 94+4

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански (72′ 22. Луис Педро), 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука (57′ 44. Карим Роси), 9. Стефан Христов (73′ 7. Лесли Де Са), 11. Андерсон Кордейро, 14. Христо Попадийн, 17. Реян Даскалов – к, 20. Димитър Костадинов (86′ 98. Хари Денков), 25. Дилан Мертенс, 93. Иван Бандаловски