ФК Царско село vs Ботев Враца

18.09.2020 | 18:45
"Арена Царско село", София

Кратък Преглед

Отборът на Царско село допусна първо поражение за сезона, след като загуби с 1:2 от Ботев Враца на своя стадион. За крайния резултат повлия и съдийската бригада, която допусна множество дискусионни ситуации. Най-фрапантната бе в средата на второто полувреме, когато реферът не отсъди очевидна дузпа за нарушение срещу Андерсон.

„Царете“ създадоха множество голови положения, но успяха да реализират само един гол във вратата на врачани. Още във 2-ата минута Хулио Родригес стреля с глава, но не успя да уцели вратата. Малко по-късно топката се удари в ръката на футболист на врачани, но дузпа не последва.

В 28-ата минута Будинов даде мек пък съм Сисе, който също не успя да реализира попадение във вратата на съперника.

В 36-ата минута гостите реализираха чрез Даниел Генов, който бе изведен в наказателното поле и пусна топката покрай Джони Пласид.

Второто полувреме започна силно за Царско село. Още в 46-ата минута Мирослав Будинов имаше прекрасна възможност, но изпрати топката в аут. „Червените“ натиснаха съперника, но така и не успяха да изравнят.

Гостите от Враца вкараха втори гол в 56-ата минута след бърза атака.

В 65-ата минута резултатът стана 1:2. След центриране от пряк свободен удар Мартин Кавдански бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара.

Още в следващата атака Симеон Мечев стреля от дистанция, но топката премина покрай гредата.

Стигна се и до ситуацията, в която Венци Керчев очевадно избута Андерсон с две ръце, но реферите си затвориха очите и не отсъдиха дузпа.

До края на мача Царско село се настани трайно в половината на съперника, но не успя да изравни.

ЦАРСКО СЕЛО – БОТЕВ ВРАЦА 1:2
0:2 Даниел Генов 36, 56; 1:2 Мартин Кавдански 65

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Васил Божинов, Хулио Родригес, Мартин Кавдански, Ивайло Марков (81 – Мохамед Брахими), Борис Галчев, Симеон Мечев (81 – Антонио Георгиев), Дилан Мертенс, Божидар Васев (46 – Емануил Манев), Мирослав Будинов (71 – Панайотис Лука), Салиф Сисе (46 – Андерсон)