Ботев Пловдив vs ФК Царско село

11.12.2021 | 16:30
Комплекс "Ботев 1912", Пловдив

Кратък Преглед

Царско село загуби с 1:2 гостуването на Ботев Пловдив на базата в Коматево. Домакините поведоха в резултата в 10-ата минута след гол, който дълго време бе разглеждан заради вероятна засада на Антоан Бароан. „Царете“ изравниха в 43-ата минута. Тогава Лъчезар Балтанов засече топката в глава след ъглов удар – 1:1.

Изключително силен мач направи Янко Георгиев, който спаси редица положения пред своята врата, но капитулира в последната минута, когато Реда Рабей засече топката на празна врата.

В 10-ата минута Георгиев изби с една ръка в напречната греда изстрел на Емануел Току. При добавката Антоан Бароан вкара топката в мрежата на гостите, попадението първоначално не бе зачетено заради засада, но след проверката с ВАР голът бе признат.

Момчетата на Любослав Пенев успяха да изравнят резултата преди края на първата част. След центриране от корнер бившият капитан на „канарчетата“ Лъчезар Балтанов бе точен с глава за 1:1.
През втората част домакините създадоха няколко голови положения, но и Царско село имаше и своите шансове. Стигна се до 90-ата минута, когато Ботев направи добра контраатака и топката бе подадена към Рабей, който реализира.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – ЦАРСКО СЕЛО 2:1
1:0 Антоан Бароан 10′, 1:1 Лъчезар Балтанов 43′2:1 Реда Рабей 90′

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 8. Ален Стеванович, 9. Милчо Ангелов (68′ 29. Миси Мезу), 10. Лъчезар Балтанов, 12. Лукас Диас (77′ 4. Дилян Георгиев), 21. Венцислав Василев, 22. Милан Йокич (77′ 20. Петър Атанасов), 25. Александър Александров, 77. Луи Нганиони, 80. Карлос Охене (14′ 88. Никола Колев)