Царско село завърши 1:1 при домакинството си на Лудогорец на стадион „Арена Царско село“. Мачът се игра при непрекъснат снеговалеж, което допълнително затрудни двата отбора. Така воденият от Любослав Пенев отбор не загуби нито веднъж от шампионите в мач от редовния сезон в първенството, след като мачът в Разград завърши при същия резултат.

Пиеор Сотириу вкара за гостите в 77-ата минута, но Мартин Кавдански изравни 120 секунди по-късно.

Царско село пропусна отлична възможност в 28-ата минута. Димитър Костадинов напредна добре в половината на Лудогорец и стреля от границата на наказателното поле. Топката срещна крак на бранител на „орлите“, но попадна в Емануил Манев, чийто удар обаче мина покрай гредата на Кахлина.

В 31-ата минута Царско село създаде още една опасност пред вратата на шампионите. Дилан Мертенс получи добра топка в наказателното поле и стреля, но неточно.

Малко по-късно Кешеру пропусна за Лудогорец, но в 43-ата минута Реян Даскалов се озова на добра позиция пред наказателното поле и стреля. Ударът му обаче бе избит в корнер от Кристиан Кахлина.

В края на първото полувреме Лудогорец вкара гол, който не бе зачетен заради засада.

В 55-ата минута Лудогорец създаде най-чистото си положение. Клаудиу Кешеру бе намерен на точката за изпълнение на дузпа. Румънецът овладя много добре и стреля, но Джони Пласид спаси.

Малко по-късно Димитър Костадинов изведе Андерсон Кордейро по лявото крило. Той върна топката към Карим Роси, който стреля, но уцели свой съотборник на метър от голлинията и страничния съдия вдигна засада.

Гостите поведоха в резулата в 77-ата минута. След много добра контраатака Бърнард Текпетей получи много добра топка в наказателното поле и веднага потърси Пиерос Сотириу, който от близко разстояние я прати в мрежата на Пласид.

Радостта на Лудогорец обаче трая много кратко, след като Царско село изравни в 79-ата минута. След центриране на Дилан Мертенс Мартин Кавдански се оказа най-съобразителен в наказателното поле, като изпревари защитата на шампионите и с глава прати топката в мрежата на Кахлина.

В края на срещата реферът подмина бутане в наказателното поле срещу Димитър Костадинов и не отсъди 11-метров наказателен удар.

ЦАРСКО СЕЛО – ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Пиерос Сотириу 77′, 1:1 Мартин Кавдански 79′

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 9. Стефан Христов (56 – 44. Карим Роси), 14. Христо Попадийн, 17. Реян Даскалов – к, 20. Димитър Костадинов, 21. Емануил Манев (72 – 7. Лесли Де Са), 22. Луис Педро, 25. Дилан Мартенс (90+4 – 8. панайотис Лука), 98. Ален Стеванович (56 – 11. Андресон Кордейро)