Царско село победи Септември с 2:0 в мач бараж за оставане в Първа лига. По този начин отборът ще играе в елита и следващия сезон.

Головете отбелязаха Георги Минчев в 19-ата минута и Симеон Мечев в 90-ата. Минчев се разписа след пас и добър пробив на Андерсон Кордейро, който центрира от ляво и нападателят на „царете“ реализира.

До почивката водения от Любо Пенев тим създаде още няколко голови положения, но но второ попадение не се стигна.

През второто полувреме Царко село имаше още няколко възможности да „затвори“ мача, но го направи едва в допълнителното време. След хубава контраатака топката остана в Симеон Мечев, който с удар от границата на наказателното поле вкара за 2:0.

ЦАРСКО СЕЛО – СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Георги Минчев 19, 2:0 Симеон Мечев 90

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Реян Даскалов, Хулио Родригес, Ивайло Марков, Румен Гьонов (63 – Тома Ушагелов), Антонио Георгиев, Симеон Мечев, Андерсон, Уесли Ната (88 – Дилан Бахамбула), Мирослав Будинов, Георги Минчев