Царско село постигна трета поредна победа като гост с 1:0. Този път на стадиона в Бистрица бе надигран отбора на Витоша. Единственото попадение в срещата реализира Мирослав Будинов в 59-ата минута. Той получи пас от дълбочина от Румен Гьонов, освободи се от опеката на Венци Бонев и прекара топката покрай Николай Кръстев.

Царско село имаше още редица възможности за втори гол, но той така и не падна. Момчетата на Любослав Пенев създадоха доста повече положения от съперника си от Витоша.

Още във 2-ата минута Мартин Кавдански пропусна да отбележи от близко разстояние, а в 5-ата Ната стреля добре от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.

В началото на второто полувреме Будинов и Ната имаха изгодни голови ситуации, но не уцелиха вратата. Последваха интересни положения, които обаче не бяха реализирани. Георги Минчев, Тома Ушагелов и Андерсон създадоха изгодни голови ситуации.

4 минути преди края на мача на терена се появи Шарлестон, който дълго време лекува контузия, която получи по време на подготовката в Кипър през зимата-.

С тази победа Царско село дръпна с 3 точки пред Етър в битката за попадане в плейофа за Лига Европа. Отборът от Велико Търново обаче има предимство в преките двубои от редовния сезон.

Витоша – Царско село 0:1
0:1 Мирослав Будинов 59

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Румен Гьонов, Хулио Родригес, Мартин Кавдански, Ивайло Марков (72 – Тома Ушагелов), Дилан Бахамбула, Андерсон (81 – Владислав Иванов), Уесли Ната, Ивайло Иванов, Мирослав Будинов, Георги Минчев (86 – Шарлестон)