Отборът на Царско село постигна втора поредна победа като гост този път над Етър Велико Търново с 1:0. По този начин отборът задмина „болярите“ в класирането на Група А във втората осмица на efbet Лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Уесли Ната в 29-ата минута. Ивайло Марко подаде на Ната в наказателното поле, той се завъртя около оста си и с хубав удар изненада Христо Иванов.

През втората част футболистите на Любослав Пенев имаха още няколко голови възможности. Още в 47-ата минута Мартин Кавдански се озова в изгодна голова позиция, но не успя да отправи завършващ удар.

В 78-ата минута Любослав Пенев даде възможност на още един футболист да направи своя дебют за Царско село. Владислав Иванов се пови на мястото на Андерсон Кордейро. Миналия кръг Тома Ушагелов направи дебют и вкара гол при победата над Ботев Враца. Сега Ушагелов имаше повече време за изява и се представи на ниво.

До края на срещата се отвориха две изгодни положения пред Мирослав Будинов. Първо той за малко бе изпреварен от Христо Иванов при бърза контраатака, а малко по-късно стреля опасно, но Иванов изби в ъглов удар.

С победата Царско село изпревари с 1 точка Етър в класирането. Уесли Ната пък бе определен за играч на мача.

ЕТЪР – ЦАРСКО СЕЛО 0:1
0:1 Уесли Ната 29

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Румен Гьонов, Лео Фиораванти, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Реян Даскалов, Симеон Мечев (46 – Дилан Бахамбула), Уесли Ната, Андерсон Кордейро (78 – Владислав Иванов), Мирослав Будинов, Георги Минчев-к (71 – Тома Ушагелов)