Царско село загуби от Левски с 0:2 в мач от 17-тия кръг на efbet Лига. Футболистите на Никола Спасов започнаха силно мача и в началните минути контролираха играта. Още в началото на двубоя Уесли Ната се озова в добра позоция, но не успя да нанесе завършващ удар. Никола Спасов бе заложил са система на игра без чист централен нападател, като Ната изпълняваше тази функция, а по двата фланга действаха Андерсон Кордейро и Родни Антуи.

Левски вкара в 27-ата минута, когато Станислав Иванов получи добра топта от дясно, стреля, Джони Пласид отклони топката, но Найджъл Робърта успя да я добута до вратата. Само след още 10 минути игра Левски вкара и второ попадение дело на Станислав Иванов. Младият нападател получи топката от Дени Алар и реализира.

През второто полувреме Никола Спасов направи промени, като пусна в игра Венци Христов на мястото на Мартин Кавдански. Идеята на промяната бе отборът да изглежда по-офанзивно. Малко по-късно в игра се появи и Дилан Бахамбулана, който замени Серкан Юсеин, а Антон Карачанаков смени Андерсон. За съжаление обаче Царско село не успя да вкара гол, с което да върне интригата в двубоя.

ЛЕВСКИ – ЦАРСКО СЕЛО 2:0
1:0 Нейджъл Робърта (28), 2:0 Станислав Иванов (37)

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид – Йордан Минев, Мартин Кавдански (46 – Венцислав Христов), Густаво Карбониери, Веселин Минев – Реян Даскалов, Антонио Георгиев, Серкан Юсеин (77 – Дилан Бахамбулана) – Родни Антуни, Андерсон Кордейро (67 – Антон Карачанаков)